Endodoncja mikroskopowa

Leczenie endodontyczne, czyli kanałowe jest to metoda leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba. Polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory i kanałów zęba, ich mechanicznym poszerzeniu i odkażeniu oraz szczelnym wypełnieniu. Podstawą prawidłowego leczenia endodontycznego jest dobra widoczność. Gwarantują ją mikroskopy zabiegowe. W naszej klinice dysponujemy trzema mikroskopami. Pozwalają one na nawet dwudziestokrotne powiększenie obserwowanego obiektu. Dzięki temu leczenie endodontyczne jest niezwykle dokładne, a przez to cechuje się wysoką skutecznością.

Dzięki mikroskopom można wykonać zabiegi, które są niemożliwe do wykonania bez dodatkowego powiększenia. Na przykład odnalezienie ujść kanałów korzeniowych, zlokalizowanie kanałów dodatkowych, opracowanie tych, które są cienkie, częściowo lub całkowicie zobliterowane, albo bardzo zakrzywione.

Mikroskop pozwala na skuteczniejsze i dokładniejsze leczenie, a w konsekwencji na wyleczenie zębów, które bez  dodatkowego wsparcia byłyby najprawdopodobniej zakwalifikowane do ekstrakcji.