wybielanie zębów

Uśmiech jest jednym z najważniejszych elementów estetycznego wizerunku. Idealnie białe zęby to najlepsza wizytówka. Wybielanie zębów jest obecnie bardzo popularnym zabiegiem w kosmetyce dentystycznej. Piękny uśmiech i białe, lśniące zęby sprawiają, że czujemy się bardziej pewnie i komfortowo.

 Wybielanie zębów ma na celu rozjaśnienie koloru zębów oraz usunięcie przebarwień z ich powierzchni. Po zabiegu wybielania może wystąpić przejściowa nadwrażliwość na zimno, ciepło i powietrze oraz krótkotrwały ból. Można wtedy zastosować leki przeciwbólowe.

W naszym gabinecie stosujemy dwie metody wybielania zębów: domowe wybielanie nakładkowe i gabinetowe wybielanie łukiem plazmowym Sapphire. Wybielaniu ulegają tylko zęby naturalne. Wypełnienia oraz uzupełnienia protetyczne – licówki, korony i mosty nie ulegają wybielaniu.

Zęby martwe wymagają innej procedury wybielania. Problemem w tym przypadku są przebarwienia wewnętrzne, a nie tylko zewnętrzne, jak przy zębach żywych. Zęby leczone kanałowo, zwłaszcza te leczone dawniej, z czasem ciemnieją i robią się sine. Jeżeli są to zęby przednie stanowi to duży problem estetyczny. Aby je wybielić należy do wnętrza zęba założyć preparat wybielający i zamknąć go opatrunkiem tymczasowym. Aplikację środka wybielającego należy kilkukrotnie powtarzać. Zwykle konieczne są 3 – 4 wizyty.

Przeciwwskazania
Wybielanie gabinetowe
Wybielanie nakładkowe
Przed zabiegiem
Po zabiegu